O nás
O nich
Koncerty
Galerie
Obchod
kontakt

Recenze

CD "Hell-Bent On Glory" Vloženo dne: 20.05. 2005

První, co mě napadá po zasunutí CD do přehrávače je: Vracejí se Molly Hatchet zpátky ke svým kořenům? Při přesnějším pohledu a hlavně poslechu jsem si rychle ujasnil, že se tady předkládá Southern Rock ve své nejčistší a nejlepší formě. To začíná již při Cover-Artwork a táhne se přes obrázky v Bookletu až do nejdůležitější části, vlastní hudby. 3 kytary zde rokují v nejlepším OUTLAWS-manýru a zpěvák ječí jak to umí jen on- Danny Joe Brown od Molly Hatchet. A teď to přijde: Band nepřichází z Jižních Států, ale z Norimberka! To jsem skutečně nepovažoval za možné, že jedna německá skupina se může tak zatraceně přiblížit k cítění starých hrdinů. Ani obligátní typická balada tu nepřišla zkrátka, zde ve formě "I Lost A Friend". Kdo Southern Rock zná, ten si nemůže této desky nevšimnout, to je jisté. Jediné, co zde chybí, je klavír, a ženské „Backrounds“ zaznívají občas příliš hlasitě, měly by být decentnější. Jinak se nedá "Hell-Bent On Glory" nic vytknout. "ROCK IT", Tommy Becher, 02/2005 (www.rock-it-magazine.de) ( poznámka: Kde autor vzal,že Flatman je Norimberská kapela to fakt netuším)

převzato z: Tommy Becher, 02/2005
Esslingen, Dieselstrasse, Vloženo dne: 16.09. 2003

Nejlepší jižanská kapela v Evropě hrála doma a pozvala si nejlepšího jižanského nováčka Německa. Lizard si pozval Flatman, aby domácímu publiku otevřel oči. Byl to dobrý nápad, protože to, co Stefan Von Kossman, jeho čtyři hoši a dvě děvčata v téměř jedné hodině ukázali, bylo to nejlepší,co mohlo domácí publikum zažít. Kulmbachováci to publiku pěkně osladili svým Southern-Rock-Brutal. Místním matadorům tim přiložili na hruď pistoli ( respektive kytary). Po Flatmenech si již nikdo nemůže dovolit slabé vystoupení. Začali hned špičkou „A Bottle of Booze“ a k tomu pár vybraných cover věcí od Lynyrd Skynyrd (mimo jiné „On The Hunt“ a samozřejmě také „Edge of Sundown“ od Danny Joe Browna a muzika svištěla kolem uší. Je překvapující,jak kapela dokázala během loňského roku zdokonalit svou práci na pódiu. Tři kytary,každá má svůj úkol, hraje se na plný plyn. Původ skladeb vychází ze skupin Lynyrd Skynyrd, Outlaws, Almans a Point Blank, k tomu zpěvák s hlasem prosáklým Johnny Wolkrem. To nenechává nikoho chladným,ani mne. Flatman je momentálně nejlepší doprovodná kapela, kterou si můžete pozvat. Dejte jim 60 minut, pořádné pódium a hrají jako pánbůh...........

převzato z: Fred Schmidtlein 31.1.2003
Flatman + Rebel Storm Vloženo dne: 16.09. 2003

Flatman,před pár měsíci ještě Coverband Lynyrd Skynyrd, jsou teď s aktuálním programem „Bottle of Booze“ na cestách a hrají v Gotha s Rebel Storm. Tři kytary,pěkný rytmus a dvě zpěvačky,byli jsme zvědavi. Měla jsem pocit, že kluci měli na začátku trochu trému, ale písničku za písničkou byli lepší a lepší, tak že to i publikum poznalo a podle toho se i chovalo. Také od Rebel Storm dostali psychickou podporu v podobě velkého aplausu. Kolik trémy ve skutečnosti měli,mi řekl po koncertě kytarista a zpěvák Stefam Kossman. Po jeho slovech jim musím ještě více fanditprotože nás přesvědčili že hrát umí. Flatman chtějí jen jedno: hrát,hrát a hrát a hráli a jak! Začali jejich dvěma novinkami „Better You Hide“ a „I Pray“, což jsou skutečné trháky. Později zahráli dvě převzaté věci od Lynyrd Skynyrd „Whiskey Rock A Roller“ a nádhernou „On The Hunt“, kterou zahráli mistrovsky a kdo zná A verzi a slyšel cover, ví co znamená, když já řeknu že to bylo mistrovsky zahrané. Pak už hráli z jejich nového alba, které se jim moc podařilo, skladby jako „Six Cylinders“ nebo baladu „Don´t Forget To Live“, u které jsem měla husí kůži. Sympatie publika byla čím dál větší. To dokázalo několika přídavky, které museli Flatman zahrát. První skladba koncertu byla z nového alba „Bottle Of Booze“, což je jedna z lepších věcí a na poslední přídavek hráli „Sweet Home Alabama“ a srdce všech posluchačů se úplně otevřela, pokud již nebyla otevřená. Já přeji Flatman hodně úspěchů. Mne přesvědčili úplně. Byl to nádherný večer a obě kapely vydali ze sebe vše a na otázku která byla lepší? Sorry, nemohu říct, mě se líbili obě.

převzato z: Home of Rock, Ilka Czernohorski, 25.9.2002
600 fanoušků Rockové hudby navštívili „GATOR PARTY“ Vloženo dne: 16.09. 2003

Skupina Flatman byla důkazem toho, že i hudební produkce z Oberfrankenu umí vyrobit vyzrálou hudbu z Jihoamerických států. Solí v polévce je zpěvák Stefan Kossman se svým whiskou prosáklým hlasem, o kterém nechce nikdo vědět co se asi odehrálo minulou noc. Jako zarámovaný byl jeho hrubý hlas do prvotřídní instrumentální hudby mezi známou věcí „Hidden Man In The Mountains“ a silnými jihoamerickými bouřkami „Six Cylinders“. Specialitkou večera bylo společné vystoupení s kytaristou CRAZY KATFISCH, Jörgem Krause. Ve své technické show předvedl vše od koupele v publiku přes tvrdé kytarové duely až po brnkačky za zády ..........

převzato z: Bayerische Rundschau, 11.11.2002
Flatman - A Bottle Of Booze (2002) Vloženo dne: 16.09. 2003

Tady přichází jižanský rock z Německa. Kulmbachovská kapela Flatman dokázala, že v naší zemi jsou skupiny, které hrají lepší jižanský rock, než tucet nových US kapel,které hrají převážně doma upečený Blues - Rock. 10 skladeb, z toho 5-6 které připomínají Molly Hatchet (Six Cylinders,I Pray), ZZ Top ( Better You Hide) nebo od Lynyrd Skynyrd ( On The Hunt)tady v té nejlepší cover verzi, kterou jsem kdy slyšel. Dobře odvedená práce všech členů kapely přispěla k tomu, že toto debutové album se povedlo a co se obalo týká, je též povedený. Jen tak dál. CD můžete zakoupit v Německu u Bärchen - Records. (viz obchod)

převzato z: Southern Rock Archiv

WebZdarma.cz

- 20dagn03 -

historie současnost tvorba recenze koncerty registrace portréty hudební ukázky mp3